Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Bileti

Roma döneminde Sebasteia olarak adlandırılan Sivas, Anadolu’da yer alan bir ilimizdir. Sivas merkeze geldiğinizde gezebileceğiniz yerler arasında Taşhan, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Hükümet Konağı, medreseler ve hanlar vardır. Gezilip görülecek yerlerinin yanı sıra Sivas kangal köpekleriyle de bilinir. Kangal köpekler asilliğiyle bilinir. Eğitilmesi kolay olan ve sahibine olan bağlılığıyla bilinen kangal köpeklerin anayurdu Sivas’tır. Tarihine bakıldığında Hititler, Lidyalılar, Persler, Frigler, Bizanslıların yaşadığı bilinmektedir. Sivas kongresine ev sahipliği yapan bina günümüzde müzeye dönüştürülmüş ve ziyaretçilerine açık bir yer haline getirilmiştir. Müzede Kurtuluş Savaşı’na ait silah, giysi vb. eşyalar da sergilenmektedir. Sivas’ın tüm tarihi güzelliklerini görmek için şehre gelmek isteyenler Sivas Nuri Demirağ Havaalanını kullanmaktadırlar. Sivas için alacağınız ucuz uçak biletini online alarak şehre uygun fiyatla yolculuk yapma şansını yakalayabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesi’nin en eski kentlerinden olan Sivas’ta tarihi kalıntıların sayısı oldukça fazladır. Çifte Minerali Medrese Anadolu Selçuklu Devleti’nden kalma bir medresedir. Medresenin süslemelerinde 12 tür hayvan başından, yıldız ile ağaç motiflerinden yararlanılmıştır. Medrese duvarları yontma taştan yapılmıştır. Şehrin merkezinde bulunması sayesinde kolaylıkla görmeye gidebilirsiniz. Kayseri ile Sivas arasında yer alan Sızır Şelalesi ise adeta bir doğa harikasıdır. Sedef hastalığı ile romatizmal hastalıklara şifa olduğu düşünülen Sivas’ın Kangal Balıklı Kaplıcaları da ünlü kaplıca merkezlerinden biridir. Şehrin her yeri güzellik harikalarıyla doludur. Ülkemizin en eski kentlerinden olan Sivas görülmesi gereken şehirler arasındadır. Sivas’a yapılacak olan yolculuklarda ulaşım havayolu, demiryolu ve henüz tamamlanmayan hızlı trenle sağlanmaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ise ilk olarak askeri amaçla kullanılmıştır. 1990 yılındaysa halkın kullanımına açılmıştır. Havaalanına yapılması istenen uçuşlar için Sivas uçak biletinizi acentelerden ya da web sitelerinden satın alabilirsiniz. 

Sivas Nuri Demirağ Havaalanına ulaşım HAVAŞ ve belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Uçak biletinizi Türk Hava Yolları ya da Anadolu Jet’ten aldığınızda Sivas Seyahat firmasının yapmış olduğu servis imkânından yararlanabilmektesiniz. Uçak bileti satış hizmetinin geniş çaplı olması sayesinde insanlar ihtiyaç duyduğu her an internet üzerinden bilet sorgulayabiliyor. Tarihi belli olan uçuşlarınız için bilet satın alma işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Böylece biletlerle ilgili var olan kampanyalardan haberdar olabilir, aynı yere uçuşu olan tüm firmaları görüntüleyerek aralarından en uygun fiyatlı bileti seçme şansını yakalayabilirsiniz. 

Ucuz Uçak Bileti Sorgula