İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Tarihi ve Turistik Yerleri

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık nüfus yoğunluğu olan ilimizdir. Tarihi kalıntılar, anıtlar, yapıtlar ve boğazlarıyla dikkat çeker. Yabancı turistlerin de uğrak noktası halinde olan İstanbul, tüm dünyadan insanlara ev sahipliği yapar. 5 yıldızlı oteller, aile butik işletmeleri gibi çeşitli konaklama olanaklarına sahiptir. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Binlerce yıl üzerinde yaşayan insanlardan kalıntılar bulunmaktadır. Kent duvarları, kiliseler, saraylar, camiler, sinagoglar, kasırlar, konaklar, çeşmeler tarihi eserlerden bazılarıdır. Ayrıca Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi İstanbul’da en çok ziyaretçi alan yerlerdendir. Meydanlarıyla, eğlence mekanlarıyla ve alışveriş merkezleriyle de ünlü olan şehre ulaşmak için çeşitli ulaşım yolu bulunmaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilen havayolu taşımacığıdır. İstanbul uçak bileti alacağınızda karşınıza iki farklı seçenek çıkmaktadır. Bunlar Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanıdır. Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında, Sabiha Gökçen Havaalanı ise Anadolu yakasında bulunmaktadır.

İstanbul’a geldiğinizde kısa bir sürede gezilip görülecek yerlerin tamamına uğramanız mümkün olmayacaktır. Sayısız güzelliklere sahip olan şehir dünya başkenti olarak kabul edilir ve yılın her günü çeşitli kültür ve insanları barındırır. Dünyanın başka yerlerinden gelen insanlar havayolunu taşımacılığını tercih etmektedir. Diğer taşımacılıklarla gelmek zaman kaybı olmaktadır. Ayrıca yurt içinden İstanbul’u gezmek için ve iş nedeniyle gelenlerin sayısı oldukça fazladır. Pek çok firmanın ve şirketin ana şubeleri İstanbul’da bulunmaktadır. Özellikle sanayi sektöründe İstanbul oldukça kişinin uğrak yeri olmuştur ve olmaya da devam ediyor. İstanbul’a uçuşlar tek sefer olması sayesinde insanların ucuz uçak bileti bulması da kolay oluyor. Türkiye içerisinden herhangi bir ilden kalkan uçak genellikle herhangi bir yere uğramadan ile geçmektedir. Bu da İstanbul’a uçakla gelmek isteyenlere büyük bir avantaj kazandırıyor.

Tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen yabancı turistler öncelikle İstanbul’a uğramaktadır. İstanbul’da var olan doğal ve tarihi mekanları gezmektedirler. Türkiye ekonomisine can katan şehirlerden İstanbul’a karayolu, havayolu, demiryolu ve denizyoluyla seyahat etmek mümkündür. Türkiye’nin Kuzeybatısında bulunan İstanbul’a Türkiye içerisinden yapılacak seyahatler çevre illerden olmadığında uzak mesafede seyahat yapılmasına neden olmaktadır. Özellikle güneyden ve doğudan İstanbul’a gelecekler yolculuklarında uçak seyahatini tercih ederek zamandan tasarruf yapabilir. Günün farklı saatlerinde olan uçak biletinden birini tercih ederek İstanbul’a gün içerisinde ulaşabilirsiniz. Böylece ulaşım sonrasında gezileriniz için kendinize daha fazla zaman ayırmış olacaksınız. İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına alacağınız biletler Atatürk Havaalanına alacağınız biletten daha uygun fiyatta olacaktır.

 

 

Ucuz Uçak Bileti Sorgula