Ankara Uçak Bileti

Ankara Ucuz Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti Ankara Türkiye’nin nüfus olarak en kalabalık ikinci şehridir. Ankara uçak bileti alarak çevre illerdeki  doğa tatili imkânlarından yararlanılabilir. Ankara’ya uçuş gerçekleştirdikten sonra demiryolu, karayoluyla çevre illere geçiş yapılmaktadır. Turistlerin ilgisini çeken bir il olmasa da Ankara ülke içerisinde en çok ziyaret edilen illerden birisidir. Ankara’ya geldiğinizde gezip görebileceğiniz yerlerin başında Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi, Ankara Etnografya Müzesi, Anıtkabir yer alır. Turistik bölgelerden başlıca olanlar Beypazarı ve Gordion’dur. Atamızın yatmış olduğu Anıtkabir’e 10 Kasım’da ülke içi ve dışından çok sayıda insan akın etmektedir. Şehre gelenler Anıtkabir’i görmeden gitmemektedir. Kış aylarında Ankara’ya gelecek olanlar Elmadağ çevresinde kış turizmi imkânından yararlanabilir. Ayrıca mağara turizmi ve kaplıca turizminin de yapıldığı bir ildir. 

Esenboğa Havaalanının iç ve dış hatlar yolculuk hizmeti bulunmaktadır. Büyüklük olarak ise Türkiye’nin dördüncü büyük havaalanıdır. Havaalanının şehre 28 km uzaklıkta olması nedeniyle taksi kullanmak istemeyenler belediye otobüsleri aracılığıyla havaalanına ulaşabiliyorlar. HAVAŞ da havaalanına yolcu taşıyan merkezlerden bir tanesidir. Esenboğa Havaalanından başka şehirlere gitmek için uçak bileti aldığınızda tüm uçuşlar için HAVAŞ servis düzenlemektedir. Ankara’ya uçak seyahatini tercih ederek geldiğinizde de şehre giden servisleri tercih edebilirsiniz. İl içerisinde ise ulaşım toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Karayolu, demiryolu ve havayoluyla şehre ulaşım yapılmaktadır. Ayrıca Esenboğa Havaalanı uluslararası yolcu giriş ve çıkışını sağlamaktadır. Şehirde Etimesgut Askeri Havalimanı da vardır. Sivil uçuşlara açık olmayan bu havalimanı, alternatif bir ulaşım yoludur.

Ankara arkeolojik alan bakımından oldukça zengindir. Arkeolojik kazılarda çıkarılan eserler Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde sergileniyor. Şehre ziyarete gelenler için müzeler açık tutulmaktadır. Bu sayede sizlerde tarihin tozlu kalıntılarını görme fırsatı bulabilirsiniz. Bu kalıntılar Hititlerden, Romalılardan kalmıştır. Mutfağıyla da şehre gelenleri mutlu etmektedir. Dutmaç, miyane isimli çorbaları, calla, ilişkik, bici, mucirim köftesi, yalkı, cızlama, topaç, pıtpıt pilavı gibi yemek ve hamur işleri, zerdali boranası, köyter, omaç, tiltil helvası gibi tatlılarıyla meşhur bir şehrimizdir. Şehre gelmek ve bu tüm güzelliklere yakından tanık olmak için ucuz uçak bileti alabileceğiniz web sitelerini ziyaret etmenizde fayda vardır. Şehirde Beypazarı Festivali de düzenlenmektedir. Bu festival genel olarak Uluslararası Tarihi Evler, Havuç ve Güveç Festivali, El Sanatları Festivallerini kapsamaktadır. Festivaller Ekim ayında düzenlendiğinden uçak biletinizi Ekim ayı için önceden satın alarak uygun fiyatlı bilet alabilirsiniz. 

Ucuz Uçak Bileti Sorgula