Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Uçak Bileti

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Trabzon, Karadeniz Bölgesinin ikinci büyük şehri olarak bilinir. İlki Samsun’dur. Şehirde ulaşım otobüs ve minibüslerle sağlanıyor. Roma İmparatorluğu’ndan kalma Hadrianus limanı sayesinde Trabzon denizcilik konusunda önemli bir merkez konumunu almıştır. Şehirde ağırlıklı olarak sahil yolu üzerinden otoban yolu açıldığından karayoluna yönelme olsa da Trabzon havaalanının merkeze 6 km yakınlığı olması sayesinde, Trabzon uçak bileti alarak, uçak yolculuğu yapanların sayısı da oldukça fazladır. Şehirde doğal güzellikler ve çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlar arasında Sümela Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Ayasofya Müzesi, Hagia Ana Kilisesi, Santa Maria Kilisesi, İskender Paşa Camii, Gülbahar Hatun Camii yer almaktadır. Fatih Hamamı, Hacı Arif Hamamı, Soğuk Çeşme, Sur Kitabesi, Askeri Hastane, İskender Paşa Çeşmesi Osmanlı döneminden kalan eserlerdendir.

Trabzon’a çevre illerden gelmek isteyenler karayolu taşımacılığını tercih etmektedir. Ancak Ege Bölgesi, Doğu ve Batı’dan, Güney’den Trabzon’a gelmek isteyenler havayolunu tercih ediyor. Bunun en büyük nedeni kuşkusuz havayolunun konforlu olması ve insanların kısa sürede uzun mesafeleri kat edebilmesidir. Günümüzde ucuz uçak bileti bulmanın kolaylaşmasıyla da insanlar uzun süreli yolculuklar yapmak yerine kısa süreli yolculukları tercih etmektedir. Dolayısıyla havayolu taşımacılığı büyük önem kazanmıştır. Havayolu firmalarının filolarını genişletmesi de uçak bileti fiyatlarını doğrudan etkileyen bir etken olmuştur. Ayrıca eskilerde olduğu gibi havayolu firma sayısının az olmaması sayesinde, firmalar kendi aralarında rekabete girmekte ve yolcu kazanmak amacıyla uçak bilet fiyatlarını minimum düzeye indirmektedir.

Karadeniz gezisi yapılmak istendiğinde bölgede gezilmeye yer verilmesi gereken illerin başında Trabzon gelir. Temiz bir havaya sahip olması, yaylarının insanlara sunduğu güzellikler sayesinde turistik gezilere açık bir şehirdir. Yöre halkına özel olan kumak, karalahana sarması, kabak pilavı, buğulama, hamsili ekme, turşu kavurma ve kaygana yemeklerini tatmadan şehirden ayrılmamanız önerilir. Karadeniz Bölgesi’nde bulunan şehre gelenlerin bir kısmı da tatil amacıyla değil de iş nedeniyle olmaktadır. İş nedeniyle Trabzon’a ülkenin dört bir köşesinden gelenler uçak bileti alarak havayolu taşımacılığını tercih etmektedir. Trabzon çay yetiştiren ve ülke içerisine dağılımını sağlayan illerden birisidir. Yurt dışına da yapılan çay gönderimi sayesinde önemli yere sahip olan şehirlerden bir tanesidir. Trabzon’da gezerken karşınıza bölgeye özgü giyim ürünleri de gözünüze çarpacaktır. Kuman, Kıpçak, Transkafkas gibi kıyafetlerin yanı sıra zıpka, körüklü, kukulalar içerisine bürünerek şehirdeki varlığınızı ölümsüzleştirecek fotoğraflar da çekilebilirsiniz. 

Ucuz Uçak Bileti Sorgula