Bursa Uçak Bileti

Bursa, Uçak Bileti, Turizm ve Gezilecek Yerler

Bursa tarihsel süreçte çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bir şehrimizdir. Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapan Bursa, Türkiye için önemli bir yere sahiptir. İlde müzeler, parklar, doğal güzellikler, tarihi mekânlar ve eserler oldukça fazladır. Şehre yerli ve yabancı olmak üzere çok fazla turist akın eder. Sanayi kenti olan Bursa’da Tofaş, Renault, Fiat, Peugeot, Ticari araçlar, binek otomobil fabrikaları da bulunuyor. Ülkemizin otomotiv sanayide önemli bir noktası olması bakımından şehirde Otomobil Müzesi de kurulmuştur. Şehre gelenlerin görmeden ayrılmaması gereken yerler arasında Ulu Cami, Uludağ, Kaplıcalar, Muradiye Külliyesi, Bursa Kalesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbesi, Yeşil Türbe yer almaktadır. Bursa’da tarihi yapıların başında gelen Ulu Cami, namaz kılınan alan olarak değerlendirildiğinde Türkiye’nin en büyük camisi olarak bilinmektedir. Bursa uçak bileti alabileceğiniz noktalardan erken tarihli alacağınız biletler uygun fiyatlı olacaktır. Kış turizmini Bursa’da geçirmek isterseniz, vazgeçemeyeceğiniz güzelliklerle karşılacaksınız.

Bursa kış turizminde yerli yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Uludağ kayak yapmak isteyenlerin en keyifli anları geçireceği bir kış turizmini misafirlerine sunuyor. Türkiye’de kayak yapılabilecek çeşitli şehirler olsa da Uludağ Kayak Merkezi hepsinin en başında geliyor. Kayak merkezine günübirlik gelenler olduğu gibi birkaç gün tatil yapmak amacıyla gelenler de olmaktadır. Kış tatilinizi Bursa’da geçirmeye karar verdiğinizde ucuz uçak bileti araştırması yapabilir, tatilinizi dolu dolu geçirmek için kendinize zaman kazandırabilirsiniz. Kış tatili için geldiğiniz şehrin doğal güzelliklerini de görmeden gitmemelisiniz. Bursa şelaleleri arasında Softaboğan Şelalesi’ne aşağılara indikçe göletler eşlik ediyor. Ayrıca bu bölgede trekking de yapabiliyorsunuz.

Bursa’ya ulaşım karayolu, havayolu, demiryolu ve denizyoluyla yapılabilmektedir. Ayrıca Uludağ ve Bursa arasında ulaşımı sağlayan teleferik de vardır. Bu sistem Türkiye’nin en uzun teleferiği olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca ülkemizin ilk teleferiği özelliğini taşır. Havayolu ulaşımı ise Bursa Yenişehir Havaalanı sayesinde yapılmaktadır. Türkiye’nin pek çok yerine Ankara aktarmayla uçuşlar düzenleniyor. Bu havayolu şehrin merkezinde bulunuyor. Bunun nedeni önceden askeri amaçla kullanılan bir havayolu ulaşım merkezi olma özelliğinde olmasıdır. Bursa uçak bileti aldığınızda Yenişehir ilçesine iniyor ya da Yenişehir ilçesinden uçağa biniyorsunuz. Deniz ulaşımındaysa İDO ya da BUDO yoluyla Mudanya merkez ve Güzelyalı’ya deniz otobüsü ve feribot ulaşımı yapılıyor. 

Ucuz Uçak Bileti Sorgula